Decembrový večer chvál

Posledný Večer chvál v tomto roku (28. decembra 2014) bol v KPC ako stále po večernej svätej omši. Prišlo naňho naozaj mnoho ľudí, ktorí možno chceli poďakovať za celý rok, za všetko, čo Boh robil v ich životoch,  možno mnohí chceli zažiť ešte niečo viac a mať tak peknú bodku za starým rokom. Keďže Večer sa konal v období vianočnej oktávy, tak okrem piesní chvál nechýbali ani koledy, to všetko ako inak v podaní služby chvál spoločenstva Marana Tha.

Prečo vlastne chváliť? Prišla zrazu otázka lídra spoločenstva Petra Štupáka. Ten potom dal mikrofón asi tomu najpovolanejšiemu v aule, vedúcemu služby chvál, Jankovi Juščákovi. Po toľkých rokoch konania večerov chvál nejako prišla myšlienka vysvetliť viac teóriu, snáď aby nám to v praxi šlo ešte lepšie. Aby sa chvála dostala do našich životov každý deň a nie možno raz za mesiac.  Aby sa človek rozhodol žiť život chvály v každom čase, aj keď je ťažko, ba práve vtedy. Tak si potom všetci prítomní skúsili, aké to je chváliť nielen ústami, slovami piesní, ale hlavne srdcom.

O mesiac nás čaká netradičný Večer chvál v iných priestoroch pri príležitosti celosvetových modlitieb za rok 2015. Viac info v oznamoch. Dovtedy však môžeme žiť chválu všade a každý deň vo svojom srdci.

jv

 

Galéria: Galéria

Photo: Tibor Fellegi