Letný výlet 2011

CESTA PÚTNIKA

Lesnica 18.-23.júl 2011

Letný výlet 2011 pre deti vo veku 11 - 14 rokov sa niesol pod názvom CESTA PÚTNIKA. Celý tábor nás sprevádzal Pútnik, ktorý predstavoval kresťana v dnešnom svete. Človeka s hriechmi, ktorý chce zmeniť svoj doterajší spôsob života v Meste skazy a chce nájsť cestu do Zlatého mesta (nebeského Kráľovstva). Ako tak putuje stretáva však množstvo prekážok a tiež ľudí, ktorí ho chcú z tejto cesty zmiasť. Náš Pútnik však odoláva pokušeniam a drží sa na tej správnej „úzkej“ ceste, ktorá vedie do vytúženého cieľa, do Neba!
Keďže hlavnou postavou výletu bol Pútnik, tak aj my sme sa uprostred nášho letného dobrodružstva vybrali putovať, a to do Červeného kláštora. Bola to dlhá túra, ale ako Pútnik aj my sme vytrvali a dočkali sme sa túžobne očakávaného cieľa!  Cesta späť trvala o čosi kratšie, pretože sme sa splavili na pltiach po Dunajci. Bol to neskutočný zážitok.
Na výlete nechýbali tvorivé dielne, hry, súťaže, super skupinky, a radostné večery, kde sme sa poriadne pobavili. Najkrajším zážitkom pre väčšinu z nás boli sväté omše, spoločné modlitby a chvály.
Keď hodnotím celý tento výlet s odstupom času, tak bol pre mňa veľkým zážitkom a miestom, kde som mohla na vlastne oči vidieť, ako sa Boh dotýka detí svojou mocnou rukou, dáva sa im poznať a mení ich životy...

Mirka

Galéria