Výlet na Zbojnícky hrad

V nedeľu 6. marca 2011 sa konal ďalší z legendárnych Dušanových výletov. Všetci, ktorí nepozerali predpoveď počasia, alebo aj tí, ktorí pozerali a s dôverou prišli, neoľutovali. Nedeľné ráno sme začali sv. omšou o 7:30 miestneho času v KPCčku na Šváboch. Takto posilnení na duchu, sme sa autami odviezli do neďalekých končín Ruskej Novej Vsi, kde sme už po vlastných objavovali okolitú prírodu.

Naše prvé kroky viedli na Zbojnícky hrad, resp. to čo z neho zostalo. Po krátkej prechádzke sa všetkým naskytol nezabudnuteľný výhľad na Prešov a okolité dediny. Ako správnym turistom nám nestačila takáto krátka prechádzka a tak sme išli skúmať ďalej. Druhá, obedná prestávka bola v zákutiach lesa pri nenápadnej chatke s výstižným názvom - Sova. Rožky sa jedli a čaj sa lial. Ani čokoláda nechýbala. Čajom zohriatí a dobrotami nasýtení sme sa úderom dvanástej hodiny spojili s cirkvou v modlitbe Anjel Pána. Ani toto nebol záver našej výpravy. Smerom hlbšie do lesa sa začalo skutočné dobrodružstvo. Sneh siahal po kolená, vietor naberal na intenzite, príroda sa ukázala v celej svojej paráde. Mnohí z nás sa cítili ako v inej krajine. Pre toto sa oplatilo si privstať.

Výnimočný deň. Slnko, sneh, mráz, vietor, guľovačka, dobrodružstvo, ale hlavne bezkonkurenčná nálada bolo to, čo nás po celý čas stmeľovalo a dávalo nám radosť zo spoločne prežitého dňa. Príroda je terapeut mysle. Človek v nej môže pustiť myšlienky a načerpať pokoj. A niekedy stačí tak málo.

Zuzka

 

Galéria