Výstup na Smrekovicu

z wilecikaDňa 5. apríla 2010 sa skupinka približne 13 mladých extrémistov vydala na výlet. Cieľom bol vrch uložený v lone Braniska - Smrekovica (1200 m n.m.).

Okolo deviatej začal výstup, skrz krásnu prírodu a ešte lepším vzduchom. Počas 60% času sme bol svedkami dopadávania molekúl H2O na povrch zemský, voda bola svieža a tekutá. Okolo 12 sme uzreli vrchol tohto štítu. Tu sa naskytla chvíľa zaslúženého oddychu a najmä - z čoho mali veľkú radosť naše žalúdky - jedlo. Jedli sme aj tradične turistické pokrmy ako sú syrky, klobásy, cviklu, koláče.

Aby naša duša nezaspala, zaznievalo slovo Skutkov apoštolov. Po prejedení a vysušení rôznych pokrývok tela sme šli dole. Mali sme šťastie. Nijaká kosť nebola zlomená, ani len členok vyvrtnutý. A tak nám ostal už len úsmev na tvári pri čakaní a honbe za busom naspäť. Keďže je človek kreatívny tvor, niektorí si vyskúšali cestu naspäť v stopnutom aute.

Ja osobne som mal z tohto výletu dobrý dojem, aj keď naša prvotná túžba hodiť dievčatá do potoka sa nenaplnila =) Človek mohol porozmýšľať, voľne dýchať a aj fajne pokecať. Týmto by som chcel pozvať aj ďalších extrémistov na ďalšie go out výlety. Lovu zdar.

J.D.

 

Galéria