ADSM 2010

Bolo 10.4.2010, keď som si pomyslela : „A je to tu"! Áno, bola sobota a ja som sa potešila, keď som prišla nato, že je ADSM!

Keď som prišla do haly, bolo asi 7:10 (bola som tam skôr, lebo som slúžila v organizačnom tíme), no asi o 8:30 sa začali ľudia hrnúť do haly, aby si obsadili dobré „fleky".

Húf ľudí sa pretláčal a o 9tej sa to začalo. Fanfáry zneli a ľudia skandovali (taký SBSkár pri dverách ako ja, by si myslel, že sme na nejakom zápase), ale bolo to super vidieť ľudí, ktorí sa tešili, že strávia sobotu na SUPER mieste, so super ľudmi a hlavne BOHOM!

Začalo sa to prednáškou Jula Slováka (lídra eSPé), podľa mňa a aj ohlasov ľudí, prednáška ich zaujala - Julo je proste požehnaný človek!

Potom, čo sa skončila prednáška, bola krátka prestávka a všetci sa pripravovali na omšu.

Pre mňa aj omša bola niečo ako zlatý klinec (druhý príde až na koniec). Omša bola veľmi slávnostná, ale plná radosti zo zmŕtvychvstalého Krista. Zazvonili, zbor začal spievať (zbor sa mi tiež veľmi páčil, mali super pesničky a tá radosť, ktorá z nich sršala...) a cez celú halu prešiel sprievod miništrantov, kňazov a otca arcibiskupa.

Omša nebola dlhá, ale bola veľmi obohacujúca. Hlavná myšlienka kázne bola vlastne z písma Mk 10,17 - „Učiteľ dobrý, čo mám robiť, aby som dosiahol večný život?" Na záver omše sa odovzdávali certifikáty dokončenia Arcidiecéznej animátorskej školy (ADaŠ) a tiež ocenenia HLAS 2010, ktoré usporiadavalo ACMko. Cenu pre osobnosť vyhral Pavol Hudák z Vysokej nad Uhom, najlepší dobrovoľník - Nika Hašková z Vranovského spoločenstva a najlepšie spoločenstvo vyhralo NAŠE SPOLOČENSTVO - MaranaTha Prešov, za evanjelizáciu a pastoráciu mladých diecézy.

Po omši bola obedňajšia prestávka a o 13tej sa už začali workshopy. Každý jeden si mohlo vybrať z veľkého množstva workshopov, či už na počúvanie, alebo aj na fyzický výkon (napr. tanečný workshop). Keď skončila sekcia workshopov, prišli na rad talenty - dievčina zo psíkom, „žongléri" s futbalovou loptou a mladí bojovníci...

Po krátkej prestávke, kedy si ľudia mohli ísť prezrieť stánky s rôznymi vecami na predaj, sa o 15tej začala Korunka k Božiemu Milosrdenstvu, ktorá bola veľmi zaujimavá, kedže sa prepojilo hovorené slovo s hudobným podaním a modlením. Táto korunka bola vysielana LIVE do TV LUX.

No a o 16tej sme sa naladili na správnu kresťanskú hip-hopovú nôtu s formáciou REGIMENT! Spojili to čo majú radi (hudbu) s chválením Boha. Ľudia sa zapájali a atmosféra bola riadne „hustá", ako to na hip-hopových koncertoch býva :D

No a tu už sa blížime k môjmu druhému „zlatému klincu" a to bola skupina eSPé!

Na tento koncert som sa tešila celý deň a neoľutovala som! eSPé opäť nesklamali. Nielenže to bola super chválový koncert ale aj veľké požehnanie! Ľudia sa šantili ako Božie deti, plakali, objímali sa, modlili a chválili BOHA, ktorý bol na tom mieste prítomný :)

Keď dohrali, pýtali sme si prídavok, ktorý prišiel neskôr, keďže bola krátka adorácia, cez ktorú hrali a spievali (eSPé) a nakoniec pridali ešte dve songy.

Ľudia z haly odchádzali šťastní, naplnení Duchom Svätým a s úsmevom na tvári!

Cez celý deň medzi stánkami sme mali stánok aj my - MaranaTha a z rána, kto prišiel skôr, mohol mať pekné evanjelizačné tričko (vpredu) s logom MaranaTha Prešov a vzadu s hlavnou myšlienkou kurzu Alpha : „Je v živote niečo viac?"

Na tento deň nezabudnem, odchádzala som s bolesťou nôh no veľmi šťastná a naplnená, lebo som mohla slúžiť, chváliť! BOH tu proste bol plne prítomný! Vďaka MU za tento deň.

Kaja

 

ocenenie HLAS 2010

Galéria